Lejligheden
Savannehusets lejligheder har god skabsplads i både entré og værelser. De lyse og rummelige køkkenalrum er udstyret med køkkener fra Invita og Hans Grohe amatur. Herfra er der adgang til enten egen altan eller terrasse.Badeværelset er opført i lyse farver og rummer separat bruseniche samt vaskemaskine og kondenstørretumbler. Overalt i boligerne er der gulvvarme. Husdyr er ikke tilladt.
Ejendommen
Ejendommen er opført i solide materialer og samtlige boliger har eksklusive Junkers Egetræsgulve med gulvvarme, faste skabe i soveværelser, vaskesøjle på badeværelset og hårde hvidevarer fra Bosch/Simens.Under ejendommen er der desuden egen parkeringskælder med mulighed for leje af en parkeringsplads.
Området
Med sin beliggenhed ved Amager Fælled, er der fri adgang til uforstyrret natur samtidig med at du bor midt i storbyen. Metroen er lige uden for døren og det tager blot 8 minutter til Kongens Nytorv Metro station.
Tryk blot på "Ja tak" knappen herunder og få adgang til boligen og alle andre boliger straks.
Få adgang til denne bolig og alle andre nu!
Din abonnement er udløbet - Tryk blot på "Ja tak" knappen herunder for at fortsætte dit abonnement og få adgang til boligen og alle andre boliger straks.