3 Værelses lejlighed på 69 ㎡, 2300 Amager
kr. 14.600/md ekskl. forbrug
. Depositum kr. 43.800
Ingen begrænsning, udlejes på en permanent lejekontrakt.
Kontakt Udlejer
Annoncen er kontrolleret og verificeret.
Indflytning kan ske den 1. april 2025.
Lejligheden
har sit eget
køkken. Der er komfur.
Lejligheden
har eget badeværelse. Der er vaskemaskine og tørretumbler.
Der er privat altan/terrasse.
Husdyr
er tilladt.
Der er egen indgang.
Indkøb findes lige i nærheden.
Der er transportmuligheder lige i nærheden.
Kontakt Udlejer
Yderligere information fra udlejer: Denne velindrettede 3-værelses bolig byder på en gennemtænkt planløsning med plads til både hverdag og hygge. Du træder ind i en praktisk entré, der leder dig videre til boligens to gode værelser. Køkken og stue er samlet i et åbent, lyst rum med plads til både spisebord og sofaarrangement. Herfra er der udgang til en rummelig altan, som forlænger opholdsrummet udendørs. Badeværelset er stilrent og udstyret med vaskesøjle, så hverdagen bliver nem og bekvem.
Boligerne er rummelige, møblerbare og har massere lysindfald og luft. Alle boliger har egen altan, terrasse eller spansk altan, og visse lejligheder har også adgang til privat tagterrasse. Der bliver lavet et fælles gårdareal med samspil mellem gade og gård. Materialerne er gedigne, lyse og imødekommende. Designet er minimalistisk og tidløst elegant. For at gøre hverdagen nemmere, er der allerede installeret hårde hvidevarer som bl.a. vaskemaskine, tørretumbler og opvaskemaskine.
Bygningen der udformes med karréstruktur, er trukket lidt tilbage fra det urbane byrum og udføres med facader der trækker spor tilbage til de klassiske københavnske ejendomme. Facaderne udføres i håndstrøgne teglsten i forskellige rødlige nuancer, der bliver lysere mod himlen og bidrager til at lyset ledes ned i byrummet. Gårdrummet er udformet med små oaser til ophold og leg, samt en offentlig passage fra øst til vest der markeres med en særlig belægning. Gårdrummet beplantes med træer og stauder i forskellige farver og højder. Altaner og terrasser skaber privathed, men også mulighed for social kontakt på langs og tværs mellem boligerne.
Inden for få minutters gang fra boligerne har du adgang til Metro, indkøbsmuligheder, caféer & restauranter, Byparken og Ørestads Streethal, der byder på indendørs boldspil, klatring & leg og udendørs fitnesspark.
Bellakvarter er kendt for Bella Center Copenhagen, hvor der afholdes mange forskellige messer, som f.eks. kunst- og designmesse, og hvert år afholdes det meget populære LEGO World. Derudover findes også det ikoniske AC Hotel Bella Sky med restaurant på toppen og en storslået udsigt.
Husdyr: Kan ansøges
Annoncedato: 2. februar 2025